Sala 2.25


Wyposażenie

 

 • Symulator do nauki cewnikowania i wlewów
  Symulator do nauki cewnikowania i wlewów
  Model przedstawia żeńską miednicę. Posiada wymienne męskie i żeńskie genitalia. Służy do ćwiczenia cewnikowania, wlewów oraz wstrzyknięć domięśniowych.
   
 • SimScope® The Hybrid Simulator
  SimScope® The Hybrid Simulator
  Jest to elektroniczny stetoskop, który symuluje osłuchiwanie pacjenta. Zawarte w zestawie łatki zakłada się na aktora lub manekin, a stetoskop przykładany do tych łatek wydaje zaprogramowane, realistyczne dźwięki takie jak bicie serca lub szum.
   
 • Trenażer – Badanie Ginekologiczne
  Trenażer – Badanie Ginekologiczne
  Model przedstawia żeńską miednicę z anatomicznie dokładnym układem moczowym i płciowym. Posiada wymienne macice oraz szyjki macicy symulujące różne dolegliwości. Służy do nauki badań ginekologicznych.
   
 • Trenażer do Badania Prostaty
  Trenażer do Badania Prostaty
  Jest to model męskiej miednicy z wymiennymi gruczołami przedstawiającymi różne stopnie zaawansowania nowotworu. Służy do nauki badań oraz wykrywania nowotworów prostaty.
   
 • Model do Pielęgnacji Ran
  Model do Pielęgnacji Ran
  Model ten przedstawia tułów kobiety z licznymi ranami po operacjach, odleżyną krzyżową oraz kikutem po amputacji nogi. Jest wykonany z materiału, który pozwala na bezproblemowe zakładanie bandaży i przylepców. Jest przeznaczony do nauki opiekowania się pacjentem z ranami pooperacyjnymi.
   
 • Model do pielęgnacji Stomii
  Model do pielęgnacji Stomii
  Jest wykonany z syntetycznej tkanki BIOLIKE, która symuluje prawdziwą skórę. Przedstawia ludzki tors z czterema stomiami. Służy do nauki mycia, leczenia oraz pielęgnacji miejsc stomii oraz otaczającej je skóry.
   
 • Model do Wykonywania Zabiegów Dorektalnych
  Model do Wykonywania Zabiegów Dorektalnych
  Model przedstawia anatomicznie prawidłową ludzką miednicę z elastycznym górnym pośladkiem i służy do nauki procedur związanych z podawaniem lewatywy.
   
 • Model do Pielęgnacji Ran Odleżynowych
  Model do Pielęgnacji Ran Odleżynowych
  Jest to model żeńskiego torsu z licznymi ranami, odleżynami i zmianami chorobowymi. Jest wykonany z materiału umożliwiającego stosowanie opatrunków. Służy do trenowania technik przemywania i opatrywania ran.
   
 • Trenażer – Cewnikowanie Pęcherza Moczowego
  Trenażer – Cewnikowanie Pęcherza Moczowego
  Model przedstawia miednicę z anatomicznie prawidłowym brzuchem oraz wymiennymi męskimi i żeńskimi genitaliami. Służy do nauki cewnikowania pęcherza moczowego oraz opieki nad cystostomią.

footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886