Przewody doktorskie - wszczęte na dotychczasowych przepisach

WAŻNE INFORMACJE

Zgodnie z zapisami Ustawy 2.0. osoby, które ubiegają się o nadanie stopnia doktora i wszczęły przewody doktorskie przed 30.04.2019 r., mają obowiązek obrony pracy doktorskiej do 31.12.2024 r.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę wszczętych przewodów, możliwości organizacyjne publicznych obron i zapewnienie nadania stopni doktora w terminie informujemy, że złożenie gotowej rozprawy doktorskiej w dziekanacie powinno nastąpić do 16 kwietnia 2024 r.

Dokumenty składają Państwo w Dziekanacie Wydziału Medycyny i Stomatologii – ul. Rybacka 1, pok. 114 lub pok. 211.

Etapy przewodu doktorskiego

1. Wszczęcie przewodu doktorskiego i zatwierdzenie tematu rozprawy doktorskiej oraz wybór promotora.
  2. Złożenie w Dziekanacie:
  • 4 oprawionych egzemplarzy rozprawy doktorskiej + jedna wersja elektroniczna
  • Opinia promotora wzór - opinia promotora
  • Raport z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego podpisany i zaakceptowany przez promotora (prace sprawdza Promotor. Uprawnienia do JSA Promotor może nabyć poprzez wysłanie wniosku wzór wniosku do iod@pum.edu.pl )
  • Przesłanie streszczenia rozprawy doktorskiej na adres mailowy Dziekanatu dzieksek@pum.edu.pl
  • Wybór recenzentów oraz komisji egzaminacyjnej i doktorskiej - wzór
  • Zdanie egzaminów doktorskich obejmujących:
    -  dyscyplinę podstawową odpowiadającą tematowi rozprawy doktorskiej
    -  dyscyplinę dodatkową - historia medycyny
    -  nowożytny język obcy (doktorant, który przedstawił stosowny certyfikat, jest zwolniony z  egzaminu  doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego ( wykaz certyfikatów)
  • Przyjęcie i dopuszczenie do publicznej obrony rozprawy doktorskiej
  • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej