Dla pacjenta


Badania kliniczne - spotkanie informacyjne dla pacjentów

Agencja Badań Medycznych serdecznie zaprasza na darmowe spotkanie on-line prowadzone z myślą o pacjentach, organizowane we współpracy z Ambasadorami Badań Klinicznych.

Ambasadorzy Badań Klinicznych to prężnie działająca grupa aktywnie działających pracowników rynku badań klinicznych, reprezentujących firmy CRO, firmy farmaceutyczne, ośrodki a także Badacze. Rolą ambasadora jest prowadzenie spotkań edukacyjno – informacyjnych wśród organizacji, stowarzyszeń i fundacji skupiających pacjentów, jak również wśród studentów, lokalnych społeczności oraz osób zainteresowanych tematyką badań klinicznych.

Celem spotkania jest szerzenie i propagowanie wiedzy na temat badań klinicznych oraz budowanie świadomości na temat procesu powstawania nowych leków i technologii medycznych. Dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym tematyką badań klinicznych, a w szczególności samym pacjentom.

TERMIN: 15.03.2023 r.  

GODZINA: 18.00-19.30

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: Badania kliniczne - spotkanie informacyjne dla pacjentów - Aktualności - Agencja Badań Medycznych (abm.gov.pl)


Szanowny Pacjencie,

w ramach działalności serwisu Pacjent w Badaniach Klinicznych,  powstała edukacyjna bajka dla dzieci pt. "Zosia w badaniu klinicznym". Bajka dla dzieci o badaniach klinicznych, pozwala przybliżyć czytelnikom aspekty związane z prowadzeniem badań klinicznych z perspektywy małego pacjenta. Wykreowanie losów bohatera o realnych przygodach, pomoże oswoić się dzieciom i ich rodzicom z tematem udziału w badaniach klinicznych. 

Bajka przeprowadza również czytelnika przez fabułę objaśniającą terminologię związaną z badaniami klinicznymi, a także przybliża procesy związane z udziałem w badaniu.

Dodatkowo dla młodszych dzieci bajka występuje w wersji monochromatycznej do kolorowania.

Zosia w badaniu klinicznym

Zosia w badaniu klinicznym - kolorowanka

Zapraszamy do zapoznania się z informacją dla pacjentów w badaniach klinicznych przygotowaną przez Agnecję Badań Medyczych:

https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/


Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powstało w ramach  projektu finansowanego z budżetu Państwa ze środków od Agencji Badań Medycznych (ABM/2021/4). CWBK PUM stało się pozawydziałową jednostką organizacyjną PUM w Szczecinie, prowadzącą działalność we współpracy z naukowo-dydaktycznymi jednostkami wydziałowymi oraz członkami Konsorcjum, w skład którego wchodzą:

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – lider projektu,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie.

bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886