Czechy, Masaryk University Brno - kierunek lekarski

Polecam wyjazd w ramach programu Erasmus do Brna z całego serca. Uniwersytet bardzo dobrze zorganizowany, przejrzyście wytłumaczono jak załatwić wszystkie formalności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości mogłam bez problemu skontaktować się z dziekanatem czy koordynatorem. Wykładowcy nauczają z pasją, są uprzejmi i prostudenccy. W zajęciach uczestniczyłam ze studentami wydziału angielskiego, którzy sprawiali, że czułam się jakbym znała ich już lata. Samo miasto jest miastem studenckim, położonym w bliskiej odległości od Pragi, Wiednia, Budapesztu i Bratysławy, więc jest co zwiedzać. Tamtejszy ESN (Erasmus Student Network) organizuje wiele wydarzeń dla studentów z wymiany, co ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów. Bez wachania wybrałabym ponownie Brno na erasmusowy wyjazd.

- Wiktoria  kierunek lekarski