Niemcy, Universität Leipzig - kierunek lekarski

Z moim wyjazdem na Erasmusa wahałem się właściwie do ostatniej chwili przez ciężka sytuację epidemiologiczną. Miałem naprawdę wiele obaw, ale teraz z perspektywy czasu cieszę się, że zebrałem w sobie trochę odwagi i wyjechałem.

Uniwersytet w Lipsku oraz Lipsk sam w sobie to morze możliwości. Miasto, które przyciąga do siebie tysiące ludzi, mimo że nie jest jakieś bardzo turystyczne. Tam się po prostu dobrze żyje i miałem zaszczyt tego doświadczyć. Program Erasmus umożliwił mi studiowanie na jednym ze starszych uniwersytetów w Niemczech oraz poznanie wielu niesamowitych osób z całego świata, z którymi cały czas utrzymuję kontakt.

Wiadomo, lockdown był wszędzie i był ciężki dla każdego. Mnie też to nie ominęło: nauczanie zdalne, godzina policyjna i ograniczenia spotkań. Jednak warto było te najtrudniejsze chwile przeczekać, by potem móc w pełni przeżywać i rozkoszować się z wielu plusów, jakie daje nam pobyt w Lipsku.

Oprócz takich jak Stare Miasto, Rynek, czy Pomnik Bitwy Narodów jest w mieście jeszcze dużo do zobaczenia. Choćby sam budynek główny uniwersytetu, który jest bardzo interesujący.

Znajdująca się w Lipsku Universitätsklinikum to wspaniały i nowoczesny szpital, gdzie naprawdę można się wiele nauczyć. Kontakt z pacjentem, mimo dużych obostrzeń covidowych, był nadal możliwy.

Muszę przyznać szczerze, że była to bardzo dobra decyzja, by wyjechać na Erasmusa i to właśnie tam, do Lipska. Polecam serdecznie

Paweł, student kierunku lekarskiego, IV roku