Studenci 1 roku - informacje


Poniżej informacje, które ułatwią rozpoczęcie nauki.

 1. Harmonogram zajęć będzie dostępny na stronie Dziekanatu  ok. 20 września a ostateczny podział na grupy po 26 września po 16:00 na wirtualnym dziekanacie (WD).
 2. Opłaty za legitymację w wysokości 22 zł dokonujcie na indywidualne konto studenta, które znajdziecie po zalogowaniu się na wirtualnym dziekanacie (zakładka Finanse -> Dane do przelewów).
 3. Od 2.10.2023 r. (po Inauguracji) w Dziekanacie będzie można odebrać legitymację.
 4. Wszystkie ważne dla Was informacje, są zamieszczone na wirtualnym dziekanacie lub na stronie internetowej kierunku lekarsko-dentystycznego.
 5. Badania lekarskie (niezbędne po rozpoczęciu studiów) można wykonać po otrzymaniu legitymacji, szczegóły gdzie należy się skierować, co należy zrobić, znajdziecie na stronie internetowej kierunku lekarsko-dentystycznego oraz na WD. Pamiętajcie, że na wykonanie badań potrzeba czasu.
 6. W październiku należy wybrać starostów każdej grupy, oraz starostę roku.
 7. Jeżeli chodzi o szczegóły dotyczące podręczników, odzieży ochronnej itp. to informacje na ten temat uzyskacie na pierwszych zajęciach z danego przedmiotu.
 8. Wszelkie zmiany np. numer telefonu, e-mail, należy zgłaszać do Dziekanatu.
 9. Często kontaktujemy się ze studentami drogą e-mailową, także zaglądajcie na swoje skrzynki oraz do wirtualnego dziekanatu.
 10. Ze względu na ochronę danych osobowych, proszę, byście swoje sprawy załatwiali osobiście, nie poprzez rodziców.
 11. Aby przepisać ocenę (w przypadku, gdy już ktoś studiował), należy uzyskać z poprzedniej uczelni tzw. przebieg studiów (potwierdzony pieczątkami, podpisami), sylabus z danego przedmiotu, z tym wszystkim podejść do kierownika jednostki, w celu uzyskania pisemnej zgody na zaliczenie przedmiotu. Następnie należy napisać podanie do Dziekana, dołączyć zgodę kierownika i przebieg studiów -> całość złożyć w Dziekanacie. Pamiętajcie, że to Dziekan podejmuje decyzję o przepisaniu oceny, i do momentu uzyskania zgody dziekańskiej trzeba uczęszczać obowiązkowo na zajęcia. Wniosek należy złożyć nie później niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć z danego przedmiotu.
 12. Podstawowe wzory podań i wniosków (m.in. o przepisanie oceny) znajdziecie na WD w zakładce Pliki do pobrania (dostępne od 26 września).
 13. Jak co roku będzie możliwość wykupienia ubezpieczenia NNW, które wymagane jest przez wiele placówek, w których realizowana będzie wakacyjna praktyka studencka, śledźcie naszą stronę, szczegóły niebawem.
 14. Obsługa administracyjna 1 roku:
  Daria Daź-Sidorowicz – tel. 91 48 00 780 e-mail: stomatologia@pum.edu.pl

  pozdrawiamy

Dziekanat


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886