Formularz przeszukiwania zasobów
  • Lista A-Z

Access Medicine


AccessMedicine to nowoczesna, interaktywna platforma edukacyjno-dydaktyczna, pozwalająca sprostać wszelkim wymaganiom programu nauczania na uczelniach medycznych oraz doskonałe źródło informacji na temat diagnozowania i leczenia pacjentów.

Moduły dostępne na platformie:

Books – ponad 200 pełnotekstowych podręczników oraz atlasów wydawnictwa McGraw-Hill uporządkowanych tematycznie. Wszystkie publikacje są na bieżąco aktualizowane oraz zawierają rozdziały niepublikowane w wersji drukowanej.

Quick Reference – baza wytycznych, algorytmy postępowania, narzędzie diagnostyczne (diagnostyka różnicowa), baza testów diagnostycznych.

Inforgraphics - kilkaset jednostronicowych grafik dotyczących typowych schorzeń.

Drugs – baza leków.

Multimedia – filmy video z przeprowadzanych zabiegów, badań pacjentów, wykłady nagrane przez specjalistów oraz zdjęcia.

Cases – bank przypadków medycznych uporządkowanych wg medycyny ogólnej i klinicznej (opis przypadku, pytania sprawdzające, referencje).

Study Tools – baza testów sprawdzających wiedzę, opartych na materiale zgromadzonym w podręcznikach dostepnych na platformie AccessMedicine.

Patient Ed – lista ulotek informacyjnych dla pacjentów.

Platforma dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej PUM pod adresem: https://accessmedicine.mhmedical.com oraz z komputerów domowych po utworzeniu indywidualnego konta lub poprzez usługę VPN.

Po utworzeniu konta indywidualnego korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM, uzyska się możliwość korzystania z całej platformy, a tym samym ze wszystkich modułów poza siecią uczelnianą na okres trzech miesięcy. Dodatkowo będzie można zapisywać dokumenty na swoim koncie i korzystać z testów sprawdzających wiedzę. W celu przedłużenia możliwości korzystania z zasobów platformy Access Medicine z komputerów domowych należy przynajmniej raz na kwartał zalogować się korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM.

Przewodniki po Access Medicine


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886