UniwersytetFormularz przeszukiwania zasobów
  • Lista A-Z

Tydzień Bibliotek 2015 "Wybieram bibliotekę"


Tydzień Bibliotek to ważne wydarzenie w kalendarzu imprez Biblioteki Głównej PUM. Co roku pod egidą Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jest prowadzona kampania na rzecz promocji czytelnictwa, bibliotek i ich roli w codziennym życiu.

W tym roku obchodziliśmy kolejny XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Inauguracja miała miejsce w Bibliotece Głównej PUM dnia 8 maja 2015 r. Uczestniczyły w niej władze uczelni z Rektorem prof. Andrzejem Ciechanowiczem.

Hasło przewodnie obchodów Tygodnia Bibliotek - "Wybieram Bibliotekę" daje możliwość uwypuklenia roli, jaką pełni biblioteka w lokalnym środowisku. Życie każdego człowieka to nieustanne wybory, od tych codziennych, po istotne - życiowe. Wybory mogą być spontaniczne lub głęboko przemyślane. Zawsze jednak muszą istnieć możliwości. Te możliwości między innymi daje biblioteka, która jest miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, a także inspirujących przedsięwzięć.

Plakat Tygodnia Bibliotek 2015 

W tym tygodniu, Biblioteka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego aktywnie włączyła się do corocznej akcji "Bibliotekarze - dzieciom" organizowanej przez Koło Bibliotek Naukowych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na zakup książek dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka" z siedzibą w Szczecinie.

W ramach akcji "Książka za złotówkę" można było nabyć za symboliczną kwotę różnego rodzaju publikacje. Jak zwykle, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której można było poczęstować się domowymi wyrobami kulinarnymi przygotowanymi przez pracowników bibliotek naukowych Szczecina.

Można było także obejrzeć dwie wystawy: "Czytelnik - 50 twarzy" oraz "Lekarze - autentyczni bohaterowie dnia codziennego oraz wybrane kreacje artystyczne".


Inauguracja Tygodnia Bibliotek i kiermasz

Lekarze - autentyczni bohaterowie dnia codziennego oraz wybrane kreacje artystyczne (wystawa)

Czytelnik - 50 twarzy (wystawa)


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886