Uniwersytet

Klinika Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej (WIZYTÓWKA JEDNOSTKI)

Kierownik jednostki:

prof. dr hab. n. med. Andrzej Starczewski

Zespół:

• prof. dr hab. n. zdr. Agnieszka Brodowska
  • dr hab. n. med. Iwona Szydłowska
  • dr n. med. Sylwester Ciećwież
  • dr n. med. Ewelina Malanowska
  • dr n. med. Aleksandra Marciniak
  • dr n. med. Jolanta Nawrocka-Rutkowska
  • dr n. med. Berenika Wiśniewska

Wydział w strukturze PUM:

Wydział Medycyny i Stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Opis działalności jednostki:

Działalność dydaktyczna:

1. Kształcenie studentów w zakresie endokrynologii ginekologicznej, niepłodności małżeńskiej oraz planowania rodziny. Zajęcia są prowadzone dla studentów 5 i 6 roku kierunku lekarskiego, dla kierunku położnictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Ponadto działalność dydaktyczna odbywa się w ramach studiów niestacjonarnych na kierunku fizjoterapii oraz położnictwa II stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
  2. Kształcenie podyplomowe lekarzy stażystów.
  3. Prowadzenie staży specjalizacyjnych z zakresu ginekologii i endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy specjalizujących się w zakresie położnictwa i ginekologii, endokrynologii, endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu.
  4. Prowadzenie stażu specjalizacyjnego z zakresu ginekologii dla lekarzy specjalizujących się w zakresie chirurgii ogólnej i medycyny rodzinnej.

Zasadnicza problematyka naukowa:

1. Endokrynologia ginekologiczna.
  2. Niepłodność małżeńska.
  3. Planowanie rodziny.
  4. Onkologia ginekologiczna.
  5. Uroginekologia.
  6. Endometrioza.

Podległe jednostki:

• Poradnie Przykliniczne przy KGEiOG PUM w SPSK Nr 1: Onkologiczna, Endokrynologii i Niepłodności, Endometriozy,
  • Poradnia Uroginekologiczna

Nota kierownika jednostki:

prof. dr hab. n. med. Andrzej Starczewski

1982 r. - Dyplom ukończenia Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie
Od 1982 r. pracownik Kliniki Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej PUM (wcześniej- przed zmianą nazwy: Kliniki Ginekologii; Kliniki Rozrodczości i Ginekologii; Kliniki Ginekologii i Uroginekologii SPSK Nr 1 PUM) w Szczecinie na stanowiskach: asystenta, starszego asystenta, adiunkta oraz zastępcy kierownika kliniki.

Od 2002 roku kierownik kliniki (ordynator).
1986 r. - I stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii
1986 r. - Stopień doktora nauk medycznych
1989 r. - II stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii
2001 r. - Stopień doktora habilitowanego
2005 -2012 - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PAM w Szczecinie przez dwie kadencje
2007 r. - Stanowisko profesora nadzwyczajnego w PAM
2011 r. - Tytuł profesora nauk medycznych
2017 r. - Specjalizacja z endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu

Prof. Andrzej Starczewski jest autorem licznych prac naukowych, w tym w recenzowanych czasopismach. Brał czynny udział w licznych konferencjach i sympozjach naukowych w Polsce oraz za granicą. Jest opiekunem lekarzy w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii oraz z endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu. Jest promotorem licznych prac magisterskich oraz przewodów doktorskich.

Adres jednostki:

SPSK Nr 1, 70-252 Szczecin, ul. Unii Lubelskiej 1, wejście C, III piętro Poradnia Ginekologiczna mieści się w budynku Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych wejście „N”.

Kontakt do jednostki:

E-mail: klginuro@pum.edu.pl